Czujnik załadunku i wyładunku

Dla jednego z naszych klientów – generalnego wykonawcy infrastruktury drogowej – przystosowaliśmy system Xway do zadania monitorowania rozkładania podłoży na budowach dróg.

 

Zamontowany na naczepie czujnik załadunku i wyładunku

Modyfikacja systemu obejmuje wykonanie automatycznego czujnika załadunku i wyładunku naczepy oraz przystosowanie aplikacji xway.online do współpracy z tym czujnikiem wraz z szeregiem zmian ułatwiających korzystanie z systemu dla tej grupy klientów, w tym również wprowadzenie do systemu pikietażu.

Wizualizacja napływających sygnałów załadunku i wyładunku na mapie z aplikacji xway.online

Rozwiązanie to pozwala w pełni zautomatyzować proces budowy podłoży dróg. Składa się z dwóch częsci:

  • kabinowej, zasilanej z gniazda zapalniczkowego, który stanowi moduł GPS/GSM,
  • zewnętrznej, stanowiącej właściwy czujnik generujący sygnały załadunku i wyładunku w sposób automatyczny.

Obie części komunikują się radiowo z wykorzystaniem technologii BlueTooth 4.0.

Sam czujnik załadunku i wyładunku został zbudowany z wykorzystaniem elektronicznego żyroskopu oraz niezwykle oszczędnej energetycznie elektroniki, co pozwala na jego pracę przez ponad 3 lata na jednym zestawie baterii. Dane z czujnika wędrują na serwer xway.online, gdzie użytkownik ma dostęp do napływających danych oraz do narzędzi analitycznych pozwalających na monitorowanie i rozliczanie ruchu towaru na budowie.

Przykładowy raport z wykorzystaniem automatycznych sygnałów załadunku i wyładunku

Przykładowy raport z wykorzystaniem wjazdów do zdefiniowanych miejsc załadunku i wyładunku

Zaproponowane przez nas rozwiązanie pozwala również pracować bez czujnika załadunku i wyładunku. W tym przypadku momenty załadunku i wyładunku można oznaczyć wciśnięciem przycisków na terminalu kabinowym lub też zdefiniować miejsca załadunku i wyładunku (POI’e załadunku i wyładunku odpowiednio) oraz wygenerować raport wjazdów do tak zdefiniowanych stref.

Przy opracowaniu projektu Xway.online skorzystaliśmy z dofinansowania unijnego w ramach programu Działanie PO IR 2.3.2 Bony na Innowacje dla MŚP, numer projektu POIR.02.03.02-14-0014/1-01, „Opracowanie i wykonanie platformy internetowej GreenWay wraz z odczytem tachografów i kart kierowców oraz modułem powiadomień.”